Lužické hory

Lužické hory patří mezi skvosty našich pohoří. Malebná krajina Lužických hor je totiž jen málo dotčena rozvojem lidské činnosti. Lze ji proto právem nazývat tím pravým rájem pro milovníky panenské přírody a klidu.


Horní Podluží

Horní Podluží je obec s nadmořskou výškou 511 m n. m. Ležící na severu Lužických hor, na úpatí hory Jedlová, v blízkosti bývalého města Jiřetína pod Jedlovou . https://www.hornipodluzi.cz/


Lyžařský areál Horní Podluží 600 m

Moderní areál se třemi sjezdovými tratěmi  o délce 650 m zaměřením především na rodiny s dětmi, to je Skiareál Horní Podluží. Výhodou areálu je i jeho dobrá dostupnost, jelikož parkoviště se nachází u hlavní silnice mezi Rybništěm a Jiřetínem pod Jedlovou v obci Horní Podluží.

https://www.ski-podluzi.cz/

Větrný mlýn Světlík 1.5 km

Větrný mlýn Světlík je jedním z největších dochovaných větrných mlýnů v České republice.Je vůbec jediným mlýnem holandského typu s dochovaným technickým vybavením v Čechách. Mohutná stavba mlýna a zejména jeho pětilistá vrtule mlýna jsou unikátní jak co do charakteru, tak velikosti. Je zároveň technickou a kulturní památkou zapsanou v seznamu památek.

http://luzicke-hory.info/cs/vetrny-mlyn-svetlik.html

Adrenalin park Jedlová 2 km

Spousty zábavy a nevšedních zážitků pro celou rodinu v létě i v zimě najdete u nás na Jedlové v krásné lokalitě CHKO v Lužických horách.

http://www.sport-jedlova.cz/

Cyklotrasa Horní Podluží – Jiřetín pod Jedlovou

https://www.youtube.com/watch?v=QSLBdi3bqnw

Rozhledna Jedlová 3 km

Na vrcholku hory Jedlová (774 m n. m.) stojí 23 metrů vysoká rozhledna. Jedlová je navíc třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor a za jasného počasí se odtud odkrývá jedinečný výhled od Krušných hor až po Krkonoše.

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/nejen-za-lyzovanim-na-jedlovou-horu

Hrad Tolštejn 5 km

Tolštejn je dnes zříceninou středověkého hradu v Lužických horách nedaleko Jiřetína pod Jedlovou

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/hrad-tolstejn

Českosaské Švýcarsko 10 Km

Nikým nedotčené lesy táhnoucí se kam oko dohlédne, hluboké rokle, soutěsky a skalní převisy, průzračné říčky a prameny. Mohutné věže pískovcových stěn. Takový nevšední svět na vás čeká v krajině plné tajemství. Českém Švýcarsku.

Českosaské Švýcarsko Národní Park https://www.ceskesvycarsko.cz/cs/co-tu-delat/vylety

A mnohé další…